Yayın politikası

Odak ve kapsam

 • AKDENİZ SANAT Dergisi / Journal of Mediterranean Arts (ISSN: 1307-9700) hakemli bir dergidir. Sanat Tarihi, Resim, Müzik, Heykel, Görsel İletişim Tasarım, Moda Tasarımı, Sahne Sanatları, Mimari gibi alanlarda yazılmış özgün makaleler değerlendirmeye alınmaktadır. Türkçe veya diğer dillerdeki her tür çalışma kabul edilmektedir. Yılda iki kez çevirimiçi ve basılı olarak yayınlanmaktadır.  Gönderilecek çalışmaların hiçbir yerde yayınlanmamış ve orijinal nitelikte olması gerekmektedir.
 • Yayın politikası olarak AKDENİZ SANAT DERGİSİ Dergi Değerlendirme Kriterleri esas alınmaktadır.
 •  

  Bölüm politikaları

  Akdeniz Sanat Dergisi

  Seçilmemiş Açık gönderiler Seçilmiş Dizinlenmiş Seçilmiş Hakem değerlendirmesinden geçmiş
   

  Değerlendirme süreci

  Akdeniz Sanat Dergisi'ne gönderilen yazılar, önce editörlerce dergi ilkelerine ve yazım kurallarına uygunluk açısından incelenir. Uygun görülen yazılar, Yayın Kurulu'na iletilir. Yayın Kurulu, gelen yazının içeriğini inceler, makaleyi ilgili alanda üç hakeme gönderir. Yayın Kurulu, gelen hakem raporlarına göre yazının yayımlanıp, yayımlanmayacağına karar verir. Yayın Kurulu tarafından, yayımlanmasına karar verilen yazılar, editörlerce yayın sırasına alınır ve yazarlara bilgi verilir.

  Yayımlanması kabul edilen yazıların telif hakkı Akdeniz Sanat Dergisi'ne devredilmiş sayılır. Yayımlanan yazılardaki görüşlerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Dergideki, yazı ve fotoğraflardan, kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

   

  Açık erişim politikası

  Bu dergi yayınlanma ile birlikte açık erişimi sağlama politikasını benimsemiştir. Açık erişimin bilginin global değişimini arttırarak insanlık için yararlı sonuçlar doğuracaktır.

   


  Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dergi Editörlüğü

  Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Antalya / TÜRKİYE