Anemon Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

80.245 85.453

anemon, Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (Journal of Social Sciences of Mus Alparslan University), sosyal ve beşeri bilimler alanında özgün ve nitelikli çalışmaları bilimsel bir yaklaşımla ele almak amacıyla yayımlanan uluslararası standartlarda, hakemli bir dergidir. Kış/Aralık ve Yaz/Haziran sayısı olmak üzere yılda iki defa düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

Dergide, sosyal bilimlerle (iktisat, işletme, maliye, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, edebiyat, tarih, psikoloji, sosyoloji, felsefe,  eğitim bilimleri, dil bilimi, din bilimleri ve güzel sanatlar vb.)  alakalı konularda özgün ve nitelikli bilimsel çalışmalar yer almaktadır.

Dergimiz TÜBİTAK Ulakbim SBVT (TÜBİTAK Ulakbim Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı TR Dizin), JIF (The Journals Impact Factor), CiteFactor (Academic Scientific Journals), ResearchBib (Academic Resource Index), SIS (Scientific Indexing Services), DRJI (Directory of Research Journals Indexing), OAJI (Open Academic Journals Index), UIF (Universal Impact Factor) InfoBase Index, CrossRef DOI (Digital Object Identifier), ESJI (Eurasian Scientific Journal Index), TEİ (Türk Eğitim İndeksi), İSAM (TDV İslâm Araştırmaları Merkezi),IIJIF (International Innovative Journal Impact Factor), Google Scholar tarafından taranmakta ve dizinlenmektedir. Dergide yayımlanan tüm makalelere DOI numarası atanmakta ve makale yayını için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.


Duyurular

 

Genel: Anemon Taşınıyor

Bu güne kadar dergimiz tarafından TÜBİTAK ULAKBİM OJS (Open Journal Systems) alt yapısı kullanılarak verilen hizmetlerimiz, OJS’den kaynaklı teknik sorunlar nedeniyle yine açık kaynak kodlu yeni bir sistem olan ULAKBİM Dergi Sistemleri (UDS)’ne geçilmiştir. Baskısı Türkiye’deki tüm merkezi ve üniversite kütüphanelerine gönderilen dergimizin bütün sayılarına elektronik olarak da yeni adresimizden (http://dergipark.gov.tr/anemon) ücretsiz ulaşabilirsiniz. Artık dergimize değerlendirilmek üzere gönderilen çalışmaları yeni sitemiz üzerinden kabul edeceğiz.Dergimizle ile ilgili her türlü bilgi almak ve iletişim kurmak için internet adresimizden bizlere ulaşmanızı istirham ediyoruz.

 
Yayın tarihi: 2016-10-10 Daha fazla...
 
Diğer duyurular

Cilt: 4 Sayı: 1


Kapak sayfası


ISSN: 2149-4622