Fizik Eğitimi ve Felsefesi

7.352 1.400

Fizik Eğitimi ve Felsefesi (FEF) Uluslararası, hakemli açık erişimli, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) tarafından desteklenen bilimsel bir dergidir. Dergi Fizik Eğitimi, Fizik Öğretimi ve Fizik Felsefesi üzerine yapılan deneysel ve teorik tüm alanlardaki çalışmaları kapsar. FEF yılda iki kez Türkçe ve İngilizce dillerinde ücretsiz olarak yayınlanır. Dergi dünyanın her ülkesinden araştırmacıların derleme, tekrar/doğrulama niteliğindeki ve yeni değerlendirme araçlarının tanımlanması çalışmalarını kabul eder. Yeni araştırma teknikleri ve metotlarının rapor edilmesi, karşılaştırılması ve eleştirilmesi de kabul edilecektir.

Duyurular

 

Makale kabul süreci hakkında

 

Dergimiz 2017 yılından itibaren DergiPark sisteminin yeni arayüz çalışması nedeni ile yenilenmiş olup 

http://dergipark.gov.tr/eduphphy

adresinden makale kabulüne devam etmektedir.

 
Yayın tarihi: 2017-06-07
 

Makale Sunmaya Davet...

 

Değerli Meslektaşlarım,

Fizik Eğitimi ve Fizik Felsefesi fiziğin tüm alt çalışma alanları içinde beklide üzerinde en az çalışma yapılan iki alandır. Özellikle de bilimsel nitelikte yapılan çalışmaların ortalamanın oldukça altında olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, bu alanlarda yapılacak olan her bilimsel çalışma ve esasen Bilimsel Dergi Dünya Fizik Camiası tarafından elbette ki büyük bir memnuniyetle karşılanacaktır.

Bu nedenlerden dolayı Fizik Eğitimi ve Felsefesi adı altında ve Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen hakemli, açık erişimli ve online bir bilimsel derginin çıkarılmasına karar verilmiştir.

 ‘Fizik Eğitimi ve Felsefesi’ dergisi Fizik Eğitimi, Fizik Öğretimi ve Fizik Felsefesi üzerine yapılan deneysel ve teorik tüm alanlardaki çalışmaları kapsar. FEF yılda iki kez Türkçe ve İngilizce dillerinde ücretsiz olarak yayınlanır. Dergi dünyanın her ülkesinden araştırmacıların derleme, tekrar/doğrulama niteliğindeki ve yeni değerlendirme araçlarının tanımlanması çalışmalarını kabul eder. Yeni araştırma teknikleri ve metotlarının rapor edilmesi, karşılaştırılması ve eleştirilmesi de kabul edilecektir.

Derginin kapsamı içinde yaptığınız bilimsel çalışmaları yayınlamak üzere dergimize göndermeye davet ediyoruz.

En içten sevgi ve saygılarımla…

Prof. Dr. Mustafa EROL

Editor

Education and Philosophy of Physics

http://dergipark.ulakbim.gov.tr/eduphphy/index

 

Tel: +90 232 3012385

Fax: +90 232 4204895

E -mail : mustafa.erol@deu.edu.tr, professor.mustafa.erol@gmail.com

Web: http://kisi.deu.edu.tr/mustafa.erol/

 

Adres:

Prof. Dr. Mustafa EROL

Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi

Fizik Eğitimi Anabilim Dalı

35150, Buca / İZMİR/TÜRKİYE

 
Yayın tarihi: 2014-05-08
 
Diğer duyurular


Creative Commons License
Bu çalışma Creative Commons Attribution 4.0 ile lisanslanmıştır.