EMO BİLİMSEL DERGİ

80.982 35.058

DERGİ SAYILARI

2015

Kapak sayfası

Cilt 5, Sayı 10 (2015): EMO BİLİMSEL DERGİ / ARALIK 2015

EMO Bilimsel Dergi, bu sayısı ile beraber beşinci yılını tamamlamaktadır. Geçtiğimiz beş yıl süresince EMO Bilimsel Dergi’nin çıkan on sayısından dört tanesi ; Elektrik Makinaları, SAVTEK, ELECO ve YEKSEM başlıkları ile Özel Sayı olarak basılmıştır.

Bu sayımız YEKSEM Özel Sayısı olarak hazırlanmıştır. EMO tarafından Çukurova Üniversitesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi`nin desteğiyle düzenlenen VIII. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM), 15-16 Ekim tarihlerinde Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirilmişti. 

 

 

 

 
 
Kapak sayfası

Cilt 5, Sayı 9 (2015): EMO BİLİMSEL DERGİ / HAZİRAN 2015

İÇİNDEKİLER

EMO Bilimsel Dergi dokuzuncu sayısıyla birlikte beşinci yılına girmiş bulunmaktadır. Akademik ve teknolojik bilimsel makale türünde hazırlanmış üç makalenin yer aldığı bu sayısı ile beraber EMO Bilimsel Dergi’de bugüne kadar yayımlanmış makale sayısı elli dörde ulaşmıştır.
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından derginin yayın politikasının ve bilimsel içeriğinin belirlenme yetkisi bütünüyle derginin Yayın Kurulu ve Danışma Kurulu’na bırakılmıştır.

Devamı için tıklayınız


 

2014

Kapak sayfası

Cilt 4, Sayı 8 (2014): EMO BİLİMSEL DERGİ / ARALIK 2014

İÇİNDEKİLER

EMO Bilimsel Dergi akademik ve teknolojik bilimsel makale türünde hazırlanmış dört makalenin yer aldığı bu sayısıyla dördüncü yılını tamamlamaktadır. Dergimiz yayın hayatına başladığından bu yana sekiz sayı çıkarılmış ve bu sayılarda toplam elli bir adet makale yayımlanmıştır.

“EMO Bilimsel Dergi”nin çıkarılma kararını verirken hedeflerimizden biri ülkemiz üniversitelerinde, sanayi kuruluşlarında ve diğer araştırma kurumlarında yürütülen bilimsel ve/veya teknolojik çalışmaların bir arada paylaşılabileceği bir platform yaratmaktı. Bugün geldiğimiz noktada, dergimizde yer alan makalelere bakarak, bu amacımızı büyük ölçüde yerine getirebildiğimizi söylemekten sevinç duyuyoruz. Ancak, üniversitelerdeki araştırmacıların akademik makaleleri kadar sanayide ve ARGE merkezlerinde çalışan mühendislerin yaptığı ilginç uygulama çalışmalarına yer verememiş olmamızı bir eksiklik olarak değerlendiriyoruz. Bu konuda Yayın Kurulu olarak proaktif bir yaklaşımla teknolojik özgünlük içeren çalışmalara daha çok yer vermek için çalışılacaktır.

Devmaı için tıklayınız.

Kapak sayfası

Cilt 4, Sayı 7 (2014): EMO Bilimsel Dergi /Haziran 2014

İÇİNDEKİLER

EMO Bilimsel Dergi’nin elinizde bulunan yedinci sayısını sunmanın sevincini yaşıyoruz. En az ulusal düzeyde bilimsel/teknolojik özgünlük içeren araştırmaları Türkçe yayımlayarak akademik çalışmaları sanayiye ve sanayide yapılan çalışmaları da akademik ortama taşıma hedefiyle yola çıkan EMO Bilimsel Dergi yedinci sayısıyla dördüncü yılına girerken bu hedefini belli bir ölçüde yerine getirmiş görünüyor.

Devamı için Tıklayınız


 

2013

Kapak sayfası

Cilt 3, Sayı 6 (2013): EMO BİLİMSEL DERGİ /ARALIK 2013

İÇİNDEKİLER

EMO Bilimsel Dergi elinizdeki altıncı sayısı ile birlikte üçüncü yılını geride bırakmaktadır. Dergimiz elektrik, elektronik, bilgisayar ve biyomedikal disiplinlerinde yazılmış akademik özgün bilimsel araştırmalar ile uygulama çalışmalarına yer verilmektedir. Altıncı sayımızda bu disiplinlerde yer alan yedi makale bulunmaktadır. Bunlardan üçü ELECO Özel sayısı makalesi, üçü Savunma Teknolojileri ve biri de bilgisayar mühendisliği alanlarında yazılmış akademik/teknolojik makalelerdir. ELECO Özel Sayısı, 29 Kasım-1Aralık 2012 tarihleri arasında, EMO Bursa Şubesi, Uludağ Üniversitesi Mü- hendislik-Mimarlık Fakültesi ve İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi ortaklığında gerçekleştirilen “Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Sempozyumu ve Fuarı, ELECO’2012”de yer alan çalışmalar arasından seçilmiş makaleleri kapsamaktadır. ELECO Özel Sayısının Konuk Editörlüğünü ELECO 2012 Düzenleme Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Özcan Kalenderli yapmıştır. Seçilmiş makaleler genişletilerek EMO Bilimsel Dergiye gönderilmiş ve Prof. Dr. Özcan Kalenderli’nin editörlüğünde tekrar hakem değerlendirmelerine tabi tutularak kabul edilen makaleler yayına çıkarılmıştır. EMO Bilimsel Dergi Yayın Kurulu olarak ELECO 2012 düzenleyicilerine ve özverili çalışmasıyla dergimize yaptığı bu önemli katkıdan ötürü Prof. Dr. Sayın Özcan Kalenderli’ye teşekkür ediyoruz.

Devamı için tıklayınız

Toplam 10 ögeden 1 - 5 arası     > >>
Creative Commons License
Bu çalışma Creative Commons Attribution 4.0 ile lisanslanmıştır.EMO BİLİMSEL DERGİ
Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Biyomedikal Mühendisliği Bilimsel Dergi
TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
bilimseldergi@emo.org.tr