EMO BİLİMSEL DERGİ

38.331 24.863

EMO Bilimsel Dergi, özgün bilimsel araştırmalar ile ilginç uygulama çalışmalarına yer veren ve bu niteliği ile hem araştırmacılara hem de uygulamadaki mühendislere seslenmeyi amaçlayan hakemli bir dergidir. Bu dergide "Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Biyomedikal Mühendisliği" alanlarında makaleler yer almaktadır. Yayın dili Türkçe'dir. Ancak geniş Türkçe özet ile İngilizce makalelerde kabul edilmektedir.

 

Makaleler, Akademik Ve/Veya Teknolojik Bilimsel Makale, Kısa Bilimsel Makale,Temalı Derleme Makale, daha önce çıkmış yazılara ilişkin Editöre Mektup ya da Özel Sayı Makalesi türünde olabilirler. Bilimsel Dergi'nin çıkarılacak özel sayısının konusu önceden web sitesinde ilan edilecektir.

 

Özel sayılar haricinde dergide her sayıda 6-8 makale yer almaktadır. Dergimiz yılda 2 kere yayınlanmakta olup, bu yayınlardan bir bölümü Özel Sayı şeklinde çıkarılmaktadır.

 

YAYIN KURULU

 

Prof. Dr. A. Hamit Serbest Baş Editör

Lisans derecesini, 1975 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Elektrik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans derecesini İTÜ, Elektrik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Dalı’nda, tamamladı.  Doktorasını ise yine aynı üniversitenin Elektromagnetik Alanlar Bilim Dalı’nda bitirdi.

Kurucu bölüm başkanı olduğu Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektonik Mühendisliği Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 

 

Prof. Dr. Tayfun Akgül - Editör

Lisans ve yüksek lisans derecelerini, sırasıyla 1985 ve 1988 yıllarında yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nde tamamladı. Doktorasını 1994 yılında Pittsburgh Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde bitirdi.

Halen İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde görev yapmaktadır

 

Prof. Dr. Murat Eyüboğlu - Editör

Lisans ve yüksek lisans derecelerini sırasıyla 1983 ve 1985 yıllarında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden tamamladı. Doktorasını 1989 yılında Sheffield Üniversitesi Medikal Fizik ve Klinik Mühendisliği Bölümü’nde bitirdi.

Halen ODTÜ Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’nde Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

Prof. Dr. Altay Güvenir - Editör

Lisans ve yüksek lisans derecelerini, sırasıyla 1979 ve 1981 yıllarında yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Doktorasını 1987 yılında Case Western Reserve Universitesi  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde bitirdi.

Halen Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

Prof. Dr. Güven Önbilgin - Editör

Lisans ve yüksek lisans derecelerini sırasıyla 1973 ve 1977 yıllarında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden tamamladı. Doktorasını 1981 yılında Manchester Üniversitesi bitirdi.

Halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümğ'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 
Creative Commons License
Bu çalışma Creative Commons Attribution 4.0 ile lisanslanmıştır.EMO BİLİMSEL DERGİ
Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Biyomedikal Mühendisliği Bilimsel Dergi
TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
bilimseldergi@emo.org.tr