Arşiv

2013

Kapak sayfası

Cilt 3, Sayı 5 (2013): EMO BİLİMSEL DERGİ / HAZİRAN 2013

İÇİNDEKİLER

Haziran 2013 itibariyle üçüncü yılına girmiş olan EMO Bilimsel Dergi'nin beşinci sayısını sunmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

2013 yılı için SAVTEK (Savunma Teknolojileri) Konferansı ile ELECO Konferansı bildirileri arasından seçilenlerin genişletilerek sunulacaklar arasından iki Özel Sayı çıkarılması planlanmıştı. SAVTEK Özel Sayısı'nın konuk editörlüğünü, ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Kemal Leblebicioğlu ve ELECO Özel Sayısı'nın konuk editörlüğünü de İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Özcan Kalenderli üstlenmişti.


2012

Kapak sayfası

Cilt 2, Sayı 3 (2012): EMO Bilimsel Dergi / Haziran 2012

EMO Bilimsel dergi 3. Sayısı özel  bir sayı olarak çıkıyor ve Elektrik Makinaları ve Güç Elektroniği alanında makalelerden oluşuyor. Bu sayının Türkiye'nin mühendislik tarihinde önemli olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile bu sayı öncesinde hakem denetiminden geçmiş belli bir alanda toplanmış, Türkce bilimsel makalelerden oluşan bir dergi yayımı yapılmamıştır. Bu düşünce ile bir ufuk turu yapmayı düşündüm. Neden bu kadar geç kaldık acaba? Mühendislikte nerelerdeyiz?

Devamı için Tıklayınız.


2011

Kapak sayfası

Cilt 1, Sayı 2 (2011): EMO Bilimsel Dergi / Aralık 2011

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası'nın yasal sahibi olduğu “EMO Bilimsel Dergi”nin ikinci sayısını sunmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız. Böylece, dergimizin ilk yılı için öngördüğümüz iki sayı yayınlanmış olup sonraki yıllarda bu sayı artırılmaya çalışılacaktır.Dergimiz yayın hayatına başladığından bu yana 43 makale gönderilmiş olup, bunlardan 14 tanesi dergide yayınlanmak üzere kabul edilmiş, 17 tanesinin dergide yayınlanması uygun bulunmamış, 12 tanesi ise halen de-ğerlendirme sürecinde bulunmaktadır. 29 farklı Üniversite ile 8 farklı firmadan toplam 111 yazarın gönderdiği makaleler 28 farklı üniversiteden 81 hakem tarafından değerlendirilmiştir. Hakemlik yapan akademisyenlerin belirlenmesi alanlarındaki uzmanlıkları özellikle dikkate alınarak olabildiğince farklı üniversiteden yapılmasına özen gösterilmiştir. Devamı için Tıklayınız.
Kapak sayfası

Cilt 1, Sayı 1 (2011): EMO Bilimsel Dergi / Haziran 2011

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası'nın yasal sahibi olduğu “EMO Bilimsel Dergi”nin ilk sayısını sunmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız. Yayın dili Türkçe olan “EMO Bilimsel Dergi”de “Elektrik, Elektronik, Bilgisayar ve Biyomedikal Mühendisliği” alanlarında en az ulusal düzeyde bilimsel ve/veya teknolojik özgünlük içeren bilimsel makalelerin yayımlanması amaçlanmaktadır. Devamı için Tıklayınız.

Toplam 10 ögeden 6 - 10 arası     << < EMO BİLİMSEL DERGİ
Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Biyomedikal Mühendisliği Bilimsel Dergi
TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
bilimseldergi@emo.org.tr