Florence Nightingale Hemşirelik Dergisi

931.267 345.410

FLORENCE NIGHTINGALE HEMŞİRELİK DERGİSİ, hemşirelik bakımının tüm yönlerini kapsayan, bilimsel, kuramsal ve felsefi temelli hemşirelik uygulaması, eğitimi, yönetimi ve araştırmaları ile ilgili yazılara açıktır. Dergide yürütülmekte olan araştırmalarla ilgili raporlara, bilimsel ve mesleki hemşirelik seminerlerinde sunulan bildirilere, araştırma özetlerine, özgün ve ileri hemşirelik kursları ve yeni kitap eleştirilerine yer veren hakemli bir dergidir.


Dergi her yılın Şubat, Haziran, Ekim aylarında yayınlanır ve her üç sayıda bir cilt tamamlanır. Yazılar Türkçe ve İngilizce olabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlara aittir.


FLORENCE NIGHTINGALE HEMŞİRELİK DERGİSİ’nde daha önce başka bir yerde yayınlanmamış, hakem değerlendirmesinde olmayan ve Dergi Yayın Kurulu ve Bilimsel Kurul tarafından değerlendirilerek uygun bulunan yazılar basılır. Basılması uygun görülmeyen yazılar geri iade edilmez. Yayınlanan yazı ve resimlerin tüm hakları dergiye aittir. Derginin yazım kuralları her sayının son bölümünde bulunmaktadır.


Dergi ana sayfa görseli

Duyurular

 

Sistem değişikliği hakkında

 

Sayın Yazarlar 

DergiPark sistemindeki değişiklik nedeniyle dergimize göndereceğiniz makalelerinizi http://dergipark.gov.tr/ adresine giriş yaparak yapabilirsiniz.

 
Yayın tarihi: 2016-12-15
 
Diğer duyurular

Cilt 25, Sayı 2 (2017)


Kapak sayfası


ISSN: 2147-8686