Journal of Life Economics (e-ISSN: 2148-4139)

26.131 3.260

Journal of Life Economics, 2014’de yayın hayatına başlayan uluslararası hakemli ve süreli bir dergidir. Dergi, yaşamın ekonomik temellerinin tartışıldığı bir forum oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu çerçevede, yüksek kalitede teorik ve uygulamalı makalelere yer verilecektir. Başta ekonomi olmak üzere tüm sosyal bilim alanlarında çalışan akademisyenler, araştırmacılar ve profesyonellerin görüş ve çalışmalarını bir araya getirecektir.  Dergideki makaleler; Ocak, Nisan, Temmuz  ve  Ekim dönemleri olmak üzere yılda dört kez yayımlanacaktır. Journal of Life Economicsücretsiz-açık erişimli elektronik bir dergidir. Dergide yayımlanan tüm makalelere DOI numarası atanmaktadır. Dergi, çeşitli uluslararası indeksler tarafından tarafından taranmakta olup birçok indeks tarafından da değerlendirmeye alınmıştır.

Journal of Life Economics,  Ekonomi, İşletme ve Pazarlama, Finans, Muhasebe, Bankacılık, Yönetim, İnsan Kaynakları, Sosyoloji, Sosyal Refah, Kalkınmanın Kültürel Boyutları, Turizm, Kamu Yönetimi, Ekonomi Felsefesi, Siyaset Bilimleri, Eğitim Ekonomisi … gibi alanlarda makaleler yayınlar.

Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizcedir.

Journal of Life Economics  makale yayını için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Yazılar, Makale Takip Sistemi üzerinden elektronik ortamda gönderilmektedir. Makalelerinizi,http://www.jlecon.com/mts.aspx adresinden online olarak yükleyebilir ya da info@jlecon.com adresine yollayabilirsiniz.

 

Prof. Dr. Turgay BERKSOY

Journal of Life Economics Baş Editörü
 


Sayı: 2


Kapak Görseli


Creative Commons License
Bu çalışma Creative Commons Attribution 4.0 ile lisanslanmıştır.


ISSN: 2148-4139