Turkiye Kimya Dernegi Dergisi, Kisim C: Kimya Egitimi

15.847 6.352

Dergimiz Kimya Eğitimi alanında her türlü makale, derleme ve editöre mektup gibi kısa çalışmaları hakem denetiminden geçirerek kabul edilirse yayınlayacaktır. Kitap eleştirisi, tez özetleri ve konferans özet bildirileri de yayınlanır, ancak bunlara hakem denetimi uygulanmaz.

Dergimiz bu adresten hizmet vermemektedir. Yeni sitemize BU ADRESTEN ulaşabilirsiniz.

Dergimizin e-ISSN numarası 2459-1734'tür.


JOTCSC kapak

JOTCS-C (Türkiye Kimya Derneği Dergisi, Kısım C: Kimya Eğitimi, e-ISSN: 2459-1734), kimya öğretiminde ortaöğretim düzeyinden üniversite düzeyine kadar, etkin yenilikçi uygulamaların değerlendirildiği ve kimya eğitimi ile doğrudan ilgili konuların derinlemesine analizini içeren araştırma makaleleri ve derleme çalışmalarını yayınlayan uluslararası hakemli bir dergidir. Eylül ve Mart olmak üzere yılda iki kez yayınlanır ve yayın dili Türkçe ve İngilizcedir.

Dergide hem ortaöğretim hem de üniversite düzeyinde yayınlanan ulusal ve uluslararası kimya ders kitapları, kimya ile ilgili diğer kaynak kitaplar ve kimya öğretimine ve eğitimine yönelik kitap incelemelerine de yer verilir. Bunun yanında ilk sayımızdan sonraki sayılarda, ülkemizde kimya ile ilgili özel bir kimya konusunun öğretiminde sistematik bir derleme çalışması veya laboratuvar öğretimine yönelik deney örneklemelerine yönelik çalışmalara da yer verilmesi planlanmaktadır.

JOTCS-C’ nin ilk sayısı olan Eylül 2016 sayısında, yeterli makale gelmesi ve hakemlerimizin gayretli çalismalari nedeniyle geriye donük Mart 2016 sayisi cikarmaya ve buna da cilt 1, sayi 1 demeye karar verilmiştir. Bu arada cilt 1 sayi 2 nin de Eylül 2016 da çikartilmasi planlanmaktadır. Bu sayı icin de (Eylül 2016 cilt 1 sayi 2) makale kabulu 15 ağustos a kadar devam edecektir. Sonuc olarak bu yil 1. Cildimizin iki sayisini da cikarmayi planliyoruz.

Bütün kimya eğitimcilerimize duyurulur.

Duyurular

 
Duyuru yok
 
Diğer duyurular

Cilt 1, Sayı 2 (2016)


Kapak sayfası


Türk. Kim. Dern. Derg., Kısım C: Kim. Eğt.