Gönderiler

Çevrimiçi gönderiler

Yalova Üniversitesi Uluslararası Ticaret, Finans ve Lojistik Dergisi için bir kullanıcı kaydınız var mı?
GİRİŞE GİDİNİZ

Kullanıcı adı / şifresine ihtiyacınız var mı?
KAYIT SAYFASINA GİDİNİZ

Çevrim içi gönderi yapmak ve güncel gönderilerin durumunu görmek için kayıt yaptırmanız ve oturum açmanız gerekmektedir.

 

Yazar rehberi

Uluslararası Ticaret, Finans ve Lojistik dergisine gönderilecek makalelerin aynı anda başka bir derginin değerlendirme sürecinde bulunmaması, hiçbir yerde yayına kabul edilmemiş ve yayınlanmamış olması gerekmektedir.

Dergimize gönderilecek olan çalışmalar, A4 boyutlu kâğıda, tablolar, şekiller, kaynakça ve ekler dâhil 20 sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmış olmalıdır.

Makaleler makalelerin Microsoft Word formatında Times New Roman yazı karakterinde 12 punto büyüklüğünde ve tek satır aralığı şeklinde olması gerekmektedir.

Makalenin sayfa düzeni üst: 2,5 cm, alt: 2,5 cm, sağ: 2,5 cm, sol: 2,5 cm, üst bilgi: 1,25 cm, alt bilgi:1,25 cm olacak şekilde hazırlanmalıdır. Paragraflar arasında (önce – sonra) 3 nk boşluk bırakılmalıdır.

Makalenin her paragrafı “Tab” yerine “İlk Satır” ayarlaması ile 1,25 cm olmalıdır.

Makaledeki sayfa numaraları her sayfanın altında ve dışarıda olmak üzere verilmelidir.

Makalenin içerisinde başlıklandırma yapılmalı ve tüm başlıklar ilk satır ayarlamasında olmalıdır.

Makalede yer alacak ana başlık ve alt başlıklar için hazırlanan örnek şablonu aşağıda bulabilirsiniz:

 

1. BAŞLIK (Harflerin tümü büyük ve kalın)

1.1. BAŞLIK (Harflerin tümü büyük ve normal)

1.1.1. Başlık (Küçük harfle, ilk harfleri büyük ve tümü kalın)

a) Başlık (Küçük harfle, ilk harfleri büyük ve normal)

aa) Başlık (Küçük harfle, ilk harfleri büyük, tümü kalın ve italik)

aaa) Başlık (Küçük harfle, ilk harfleri büyük ve tümü italik)

 

Dergimize gönderilecek makalelerde “Harvard Referans Tekniği” kullanılmalıdır.

Şekil, grafik ve tablolara ait başlıklar; tablolarda üstte, şekillerde ve grafiklerde ise altta yazılmalıdır. Kaynak ve şekillere ait kaynak bilgileri ise tablo ve şekillerin altında yer almalıdır. Denklemler ve matematiksel ifadeler numara verilerek sıralandırılmalıdır. Numaralandırma satırın en sağında parantez içinde yapılmalıdır. Kaynakça içinde yer alan kaynaklar yazarların soyadları göz önüne alınarak alfabetik sıraya göre gösterilmelidir.

 

Gönderi kontrol listesi

Başvuru sürecinde yazarlar gönderilerinin aşağıdaki listede bulunan tüm maddelere uygunluğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri gönderilecektir.

  1. Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ve herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (veya Editöre Notlar kısmında bir açıklama yapılmıştır).
  2. Gönderi dosyası OpenOffice, Microsoft Word, RTF veya WordPerfect dokümanı dosyası biçimindedir
  3. Mevcut olduğu durumlarda referansların URL'leri verilmiştir
  4. Metin tek satır aralıklı, 12 punto ile yazılmış, altını çizme yerine italik kullanılmış (URL adresleri hariç) ve tüm şekil, resim ve tablolar sayfa sonu yerine metin içinde uygun kısımlara yerleştirilmiştir. Baskı için, resimlerin kaliteli kopyalarını ek dosya olarak gönderiniz. Gönderilen dosyanın boyutu çok fazla ise, sistem almayabilir. Böyle durumlarda yazıyı bölüp, diğer bölümleri ek dosya olarak tek tek gönderebilirsiniz.
  5. Metin, "Dergi Hakkında" kısmındaki Yazar Rehberi'nde belirtilen biçimsel ve bibliyografik gerekliliklere uygun olarak hazırlanmıştır.
  6. Hakem incelemesinden geçen yazıların yayınlandığı bir dergi bölümüne makale gönderilirken, Kör Hakemlik linkinde verilen talimatlar uygulanır.
 

Gizlilik beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve eposta adresleri sadece bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır; farklı herhangi bir amaç için veya diğer kişilerin kullanımına açılmayacaktır.

 


ISSN: 2528-8512