Gönderiler

Çevrimiçi gönderiler

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi için bir kullanıcı kaydınız var mı?
GİRİŞE GİDİNİZ

Kullanıcı adı / şifresine ihtiyacınız var mı?
KAYIT SAYFASINA GİDİNİZ

Çevrim içi gönderi yapmak ve güncel gönderilerin durumunu görmek için kayıt yaptırmanız ve oturum açmanız gerekmektedir.

 

Yazar rehberi

Açık Erişim Politikası

Bu dergi açık erişim sağlama politikasını benimsemiştir. Açık erişim bilginin global değişimini artırarak insanlık için yararlı sonuçlar doğurmaktadır.

Yazar Rehberi

Makale Yazım Kuralları:

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’ne gönderilen yazılar başka bir yerde yayımlanmamış ya da yayımlanmak üzere gönderilmemiş olmalıdır. Yayımlanmak üzere kabul edilen tüm yazıların, her türlü ortamda yayın hakları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’ne aittir. Dergi’de yayınlanan makalelerdeki görüşler, tamamen yazarın sorumluluğunda olup, dergi kurulları üzerinde hiçbir bağlayıcılığı yoktur.

 1. Dergiye gönderilen yazılar ana metin, tablo, şekil ve referanslar dâhil olmak üzere 4000-8000 kelime arasında olmalıdır.
 2. Gönderilen yazıların Türk Dil Kurumu tarafından belirlenen yazım kurallarına uygunluğu gözetilmelidir. Özet bölümündeki anahtar kelimelerin seçiminde ise öncelikle ERIC veri tabanındaki anahtar sözcüklerden yararlanılmalıdır. (http://www.eric.ed.gov/ERICWebPortal/thesaurus/thesaurus.jsp)                                                        
 3. Yazı, Microsoft Office Word programıyla 11 puntoda, tek satır aralığında, Times New Roman yazı stiliyle yazılmalıdır.
 4. Yazının başlığı, 17 punto, ortalı, İlk harf büyük yazılmalıdır.
 5. Yazar(lar) başlığın altında Times New Roman 13 puntoda, ortalı, kurum ve iletişim bilgileri Times New Roman formatında 10punto italik yazılmalıdır. 
 6. Yazar(lar)ın kısa bir öz geçmişi, çalışma adresi, iletişim adresleri (iş telefonları, e-posta adresleri) makale sonuna yazılarak gönderilmelidir.
 7. Özet ve anahtar kelimeler Times New Roman 10 punto italik ve iki yana dayalı olarak yazılmalıdır.
 8. Kaynaklar, dipnotlar, tablolar, şekiller APA 6 (American Psychologial Associaton) yazım kuralarına göre oluşturulmalıdır.  (http://apastyle.org/)
 9. Yazılar dergi iletişim adresine gönderilmelidir. Yazarlara telif ücreti ödenmeyecektir. 

 

Gönderi kontrol listesi

Başvuru sürecinde yazarlar gönderilerinin aşağıdaki listede bulunan tüm maddelere uygunluğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri gönderilecektir.

 1. Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ve herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (veya Editöre Notlar kısmında bir açıklama yapılmıştır).
 2. Gönderi dosyası OpenOffice, Microsoft Word, RTF veya WordPerfect dokümanı dosyası biçimindedir
 3. Mevcut olduğu durumlarda referansların URL'leri verilmiştir
 4. Metin tek satır aralıklı, 12 punto ile yazılmış, altını çizme yerine italik kullanılmış (URL adresleri hariç) ve tüm şekil, resim ve tablolar sayfa sonu yerine metin içinde uygun kısımlara yerleştirilmiştir. Baskı için, resimlerin kaliteli kopyalarını ek dosya olarak gönderiniz. Gönderilen dosyanın boyutu çok fazla ise, sistem almayabilir. Böyle durumlarda yazıyı bölüp, diğer bölümleri ek dosya olarak tek tek gönderebilirsiniz.
 5. Metin, "Dergi Hakkında" kısmındaki Yazar Rehberi'nde belirtilen biçimsel ve bibliyografik gerekliliklere uygun olarak hazırlanmıştır.
 6. Hakem incelemesinden geçen yazıların yayınlandığı bir dergi bölümüne makale gönderilirken, Kör Hakemlik linkinde verilen talimatlar uygulanır.
 

Gizlilik beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve eposta adresleri sadece bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır; farklı herhangi bir amaç için veya diğer kişilerin kullanımına açılmayacaktır.

 


Lütfen çalışmalarınızı aşağıdaki adrese gönderiniz

http://dergipark.gov.tr/muefd