Politik Ekonomik ve Finansal Analiz Dergisi

6.938 1.215

Politik, Ekonomik, Finansal Analiz Dergisine Hoşgeldiniz!

Uluslararası dergi niteliği taşıyan Politik, Ekonomik ve Finansal Analiz (PEFA) Dergisi yayın hayatına başladığı andan itibaren yoğun ilgiyle karşılanmaktadır. Dergimizde ekonomik ya da finansal analizlerin, ekonometrik modellerin, politik yorum ve stratejik araştırmaların yoğunluklu olduğu çalışmalar yayınlanmaktadır. PEFA’da ayrıca sosyal bilimlerin diğer alanlarından gönderilen makaleler de yayınlanmak üzere değerlendirilmeye kabul edilmektedir. Yazarlar, PEFA Dergisi yazım kurallarına uygun hazırlanmış, Türkçe ve İngilizce dillerindeki çalışmalarıyla dergimize katkıda bulunabilirler. Gönderilen makalelerin daha önceden başka bir yerde yayınlanmamış olması veya yayınlanmak üzere başka bir dergi tarafından değerlendirilme aşamasında olmaması gerekmektedir. Dergimiz yılda iki defa (Ocak ve Haziran) yayınlanmaktadır. Ancak yoğun ilgi nedeniyle kısa süre içerisinde üçer aylık dönemlerde yayınlanma planları yapılmaktadır.

Dergimizde yayınlanmak üzere gönderilen tüm çalışmalar çift taraflı kör hakemlik uygulaması ile değerlendirilmektedir. Bu sayede etkin bir değerlendirme süreci sonucunda makale sahibine en uygun tavsiyeler verilebilmektedir. Dergi yönetimi olarak amacımız yayın sahiplerinin saygınlığının en yüksek düzeyde algılanmasını sağlayacak yayın politikasını belirlemektir.

Editör Kurulu


ISSN 2548-0642

Duyurular

 

Makale Çağrısı

 

Dergimiz Aralık 2016 sayısı için makale kabulü yapılmaktadır. Yazar Rehberinden dergimizin biçim şartlarına ulaşabilirsiniz. Başvurularda  yazar ve hakem kimliklerinin birbirlerine bildirilmemesi için gayret gösterilmektedir. Sisteme dosya yükleyen yazarlar, makalede adları ve kurumları geçen yerleri silmelidirler. Yüklenen makalede sayfa altı notları vb. yan metinler dahil olmak üzere yazar hakkında herhangi bir bilgi yer almamalıdır.

Dergiye makale göndermek için lütfen kayıt olunuz.

 
Yayın tarihi: 2016-10-01
 
Diğer duyurular