Gönderiler

Çevrimiçi gönderiler

Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisi için bir kullanıcı kaydınız var mı?
GİRİŞE GİDİNİZ

Kullanıcı adı / şifresine ihtiyacınız var mı?
KAYIT SAYFASINA GİDİNİZ

Çevrim içi gönderi yapmak ve güncel gönderilerin durumunu görmek için kayıt yaptırmanız ve oturum açmanız gerekmektedir.

 

Yazar rehberi

MÜHENDİSLİK BİLİMLERİ VE TASARIM DERGİSİ YAZIM KURALLARI

Yazım kurallarını ve örnek makaleyi aşağıdaki adresten indirebilirsiniz:

Yazım Kuralları

İletişim Bilgileri
Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisi
e-ISSN: 1308-6693
Süleyman Demirel Üniversitesi
Mühendislik Fakültesi
32260, Isparta
Tel: +90-246-211 1291, Faks: +90-246-237 0859
E-posta: jesd@sdu.edu.tr
URL: http://dergipark.ulakbim.gov.tr/sdumuhtas

 

Telif hakkı düzenlemesi

Çalışmada adı geçen yazarlar, yayımlanmak üzere gönderilen eserin orijinal olduğunu, başka bir yerde kısmen veya tamamen yayımlanmadığını kabul eder ve eserin yayın haklarını SDÜ Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisine devrederler.

Bu dergide makalelerini yayımlayan yazarlar aşağıdaki şartları kabul etmiş bulunmaktadır:

1. Yazar makale telif hakkını elinde tutar ve ilk yayımlama hakkını dergiye verir. Makale, yazarının belirtilmesi ve ilk yayımının bu dergide yapılması koşuluyla diğerleri tarafından paylaşılmasına olanak veren Creative Commons Attribution lisansı altında lisanslanır.

2. Yazar, makalenin dergide yayımlanmış versiyonunun tam yetki vermeden dağıtımı (örneğin, kurumsal bir veri bankasına gönderilmesi ya da bir kitapta yayımlanması) için ayrı sözleşme düzenlemeleri yapabilir.

3. Yazarların makalelerini dergiye göndermeden önce ya da gönderi süreci devam ederken internet üzerinden (örneğin, kurumsal veri tabanında ya da kendi web sitelerinde) paylaşmaları teşvik edilir; bu, hem verimli fikir alışverişlerine hem de makalenin daha erken ve daha çok atıf almasına yol açabilir (bakınız Açık Erişimin Etkisi).

 

Gizlilik beyanı

- Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır ve diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmaycaktır.

 


ISSN: 1308-6693