Uluslararası İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi

56.436 16.177

Uluslararası İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi yılda 2 kez yayımlanan hakemli bir dergidir. Türkçe ve İngilizce dillerinde iktisat, işletme, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, davranış bilimleri, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler, bankacılık ve finans, insan kaynakları yönetimi, yönetim bilişim sistemleri, sosyal hizmet, uluslararası ticaret ve lojistik, sağlık bilimleri yönetimi ve ilişkili alanlarda makaleler yayımlar.  Dergide yayımlanan makalelerin dil, bilim, yasal ve etik sorumluluğu yazara aittir. Makaleler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

International Journal of Economics and Administrative Sciences is peer reviewed journal published twice a year. It publishes articles both in Turkish and English languages in the fields of economics, business administration, international relations, political science and public administration, behavioral sciences, finance, econometrics, labor economics and industrial relations, banking and finance, human resources management, management information systems, social services, international trade and logistics, health sciences management and related fields. The language, science, legal and ethical responsibility of the articles published in the journal belongs to the author. The published contents in the articles cannot be used without being cited.


 

 

 

Duyurular

 

Makale Gönderimi

 

ÖNEMLİ! Makale Gönderimi Hakkında

 

Dergimiz, ULAKBİM Dergi Sistemlerini (UDS) kullanmaya başlamıştır.

Dergimize makale gönderimi yapmak isteyen yazarların http://dergipark.gov.tr/uiibd adresinden "kullanıcı adı" ve "şifresi"ni girerek gönderim yapabilirler.

 
Yayın tarihi: 2016-12-27
 
Diğer duyurular

Cilt 2, Sayı 2 (2016): İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi

İçindekiler

Makaleler

TÜRKİYE’DE FAALİYET GÖSTEREN LİMAN İŞLETMELERİ VE BU İŞLETMELERİN ETKİNLİKLERİNİN VERİ ZARFLAMA ANALİZİ YÖNTEMİYLE ÖLÇÜMÜ PDF
Yrd. Doç. Dr. Ayhan DEMİRCİ, Dilara Berrak TARHAN
BİR GIDA FİRMASI İÇİN BULANIK ANALİTİK HİYERARŞİ PROSESİ İLE DEPO YERİ SEÇİMİ PDF
Serap ERCAN CÖMERT, Furkan YENER
PDL YAKLAŞIMININ MİLLİ SAVUNMA SANAYİNDE UYGULANABİLİRLİĞİ PDF
Süleyman Eray YILDIZ
LİDER-ÜYE ETKİLEŞİMİNİN TÜKENMİŞLİĞE ETKİSİNDE İŞ DOYUMUNUN ARACILIK ROLÜ: EĞİTİM SEKTÖRÜNDE BİR ARAŞTIRMA PDF
Yrd. Doç. Dr. İrfan AKKOÇ, Ahmet Faruk ÇİFTÇİ
ÇOK ÖLÇÜTLÜ KARAR VERME YÖNTEMLERİ İLE İŞLETMELER İÇİN CRM PAKET PROGRAMLARININ SEÇİMİ PDF
Şeyda GÜR, Doç. Dr. Tamer EREN


Creative Commons License
Bu çalışma Creative Commons Attribution 4.0 ile lisanslanmıştır.


ISSN: 2149 - 5823