Verimlilik Dergisi

195.906 27.105

Verimlilik Genel Müdürlüğü'nün bilimsel yayın organlarından biri olan Verimlilik Dergisi 1967 yılından bu yana, 3 ayda bir, yılda 4 kez düzenli olarak yayımlanmaktadır.

İçeriğinde; verimlilikle doğrudan ya da dolaylı olarak ilgili çeşitli konularda, yerli ve yabancı uzmanların tarımdan sanayiye, çevreden spora, bilişimden insan kaynaklarına kadar çok geniş bir yelpazedeki inceleme, araştırma ve değerlendirmelerine dayanan makaleler yer almaktadır.

Ayrıca yurtta ve dünyada verimlilik konusunda ortaya çıkan gelişmelerle verimliliği artırma, yöntem, teknik ve uygulamalarına ilişkin yazılara da yer verilmektedir. 

Verimlilik Dergisi bu yönüyle akademisyenlere, bilim çevrelerine, teknik adamlar, araştırmacılar, kurum ve kuruluşlar ile, ilgili branşlarda öğrenim gören yüksek öğrenim öğrencilerine yönelik bir yayını amaçlamakta olup bilimsel bir kuruluş olan Verimlilik Genel Müdürlüğü’nün verimlilikle ilgili bir yayın organı olma misyonunu üstlenmiş durumdadır.


Dergi ana sayfa görseli

Sayı 3 (2016)

İçindekiler

Makaleler

İŞLETMELER İÇİN YENİ BİR PERFORMANS ÖLÇÜM SİSTEMİ ÖNERİSİ XML
Dursun BALKAN, Murat ARIKAN
Müşteri Güçlendirme ile Algılanan Pazarlama Performansı İlişkisi: Mobilya Sektöründe Bir Uygulama
İbrahim Bozacı, Tülin Durukan
SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM PROGRAMI HAKKINDA YÖNETİCİ VE ÇALIŞAN GÖRÜŞLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ÜZERİNDEN DEĞİŞİME DİRENCİN ÖLÇÜLMESİ Başlıksız
Doç. Dr. Sedat BOSTAN, Öğr. Gör. Aslı KÖSE ÜNAL
ELEKTRİK ENERJİSİNDE TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ: TÜRKİYE’DE KULLANICILARA YÖNELİK BİLGİSAYAR UYGULAMA ÖNERİSİ XML
Yasin AFŞAR, Yrd. Doç. Dr. Arzum BÜYÜKKEKLİK
MERKEZ BANKALARINDA ÖRGÜTSEL YAPI VE TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI İÇİN BİR ÖNERİ Başlıksız
Dr. Eyup KAHVECİ, Dr. Ayhan Bülent TOPTAŞ


ISSN: 1013-1388